Czytam i tworzę w Filii nr 3

CZYTAM I TWORZĘ W FILII NR 3

Od kilku miesięcy w Filii nr 3 prowadzone są zajęcia plastyczno-literackie pod nazwą „Czytam i tworzę”, które organizowane są w ramach realizacji projektu „Biblioteka dla każdego” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Takie też spotkania odbywały się podczas wakacji.

Zajęcia rozpoczynały się od wspólnego czytania – były opowieści o dalekich krajach, ich faunie i florze, ulubionych potrawach, ciekawych miejscach do zwiedzania. Mimo, że prawie przez całe wakacje było bardzo gorąco to udało się stworzyć plakat z egzotycznymi mieszkańcami mórz i oceanów oraz wielkie afrykańskie zwierzęta wylepialiśmy plasteliną.

Na kolejnych spotkaniach dzieci zapoznały się z literaturą nawiązującą do zjawisk przyrodniczych. Maluchy wykonywały papierowe słoneczniki i Drzewo Sów, kolorowe motyle, itp.

Wakacje, jak zawsze, minęły bardzo szybko, trzeba będzie wrócić do codziennych zajęć, ale mamy nadzieję, że nie zabraknie dzieciom czasu i chęci, by uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w bibliotece, na które serdecznie zapraszamy.