E-aktywni – nabór na bezpłatne szkolenia

Trwają zapisy na bezpłatne szkolenia podnoszące kompetencje cyfrowe dla mieszkańców miasta Lubań oraz powiatu lubańskiego w ramach projektu „E-aktywni mieszkańcy Gminy Miejskiej Lubań”.

Miasto Lubań wraz z Partnerem Fundacją Wspierania Zrównoważonego Rozwoju realizują projekt grantowy w ramach “E-Aktywni Mieszkańcy Województwa Dolnośląskiego i Lubuskiego”. Celem projektu jest podniesienie poziomu kompetencji cyfrowych mieszkańców, niezbędnych do skutecznego korzystania z mediów cyfrowych, w celach zawodowych, edukacyjnych i rekreacyjnych.

Zapraszamy wszystkie osoby, które ukończyły 25 rok życia na bezpłatne szkolenia. Każda osoba może wziąć udział w projekcie tylko raz, tzn. uczestniczyć w szkoleniu z jednego wybranego przez siebie modułu. Na szkolenie można zapisać się e-mailowo (w treści należy podać imię i nazwisko, telefon kontaktowy, tytuł szkolenia), telefonicznie lub osobiście.

Szkolenia będą realizowane w Szkole Podstawowej nr 4 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Lubaniu, Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Lubaniu oraz Ośrodku Wsparcia Dziennego.

W ramach projektu będą prowadzone szkolenia w następujących blokach tematycznych:

· Moduł „Rodzic w Internecie” adresowany do rodziców/opiekunów poświęcony jest przygotowaniu rodzica do roli przewodnika dziecka w zakresie bezpiecznego i „mądrego” korzystania z sieci i reagowania na sytuacje zagrożenia.

· Moduł „Moje finanse i transakcje w sieci” przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się załatwiać skutecznie sprawy prywatne, biznesowe, finansowe i urzędowe za pośrednictwem Internetu.

· Moduł „Działam w sieciach społecznościowych” przeznaczony jest dla osób, które chcą poznać filozofię i sposób funkcjonowania sieci społecznościowych oraz wykorzystać je w działalności na rzecz swojej społeczności lokalnej lub prywatnie.

· Moduł „Kultura w sieci” przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się, gdzie w Internecie szukać ciekawych i przydatnych zasobów szeroko pojętej kultury i zasobów edukacyjnych z legalnych źródeł oraz jak wykorzystywać je do nauki lub własnej twórczości.

Informacje dotyczące zapisów na szkolenia dostępne na www.luban.pl/eaktywni na stronie partnera www.fwzr.pl/rezerwacje oraz w instytucjach realizujących szkolenia.

Jednostki będą realizowały szkolenia w następujących blokach tematycznych:

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Lubaniu

• Moje finanse i transakcje w sieci,
  • Rodzic w Internecie,
  • Działam w sieciach społecznościowych.
    Kontakt: sp4luban@post.pl, tel. 75 722 22 32

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lubaniu

• Działam w sieciach społecznościowych,
  • Kultura w sieci.
    Kontakt: sekretariat@bibliotekaluban.pl, tel. 75 722 24 69 w. 11

Ośrodek Wsparcia Dziennego

• Moje finanse i transakcje w sieci,
  • Działam w sieciach społecznościowych.
    Kontakt: ddzpluban@poczta.onet.pl, tel. 75 722 39 69

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Oś priorytetowa nr 3 „Cyfrowe kompetencje społeczeństwa”, Działanie nr 3.1. „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”.

• Moduł „Rodzic w Internecie” adresowany do rodziców/opiekunów poświęcony jest przygotowaniu rodzica do roli przewodnika dziecka w zakresie bezpiecznego i „mądrego” korzystania z sieci i reagowania na sytuacje zagrożenia.
  • Moduł „Moje finanse i transakcje w sieci” przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się załatwiać skutecznie sprawy prywatne, biznesowe, finansowe i urzędowe za pośrednictwem Internetu.
  • Moduł „Działam w sieciach społecznościowych” przeznaczony jest dla osób, które chcą poznać filozofię i sposób funkcjonowania sieci społecznościowych oraz wykorzystać je w działalności na rzecz swojej społeczności lokalnej lub prywatnie.
  • Moduł „Kultura w sieci” przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się, gdzie w Internecie szukać ciekawych i przydatnych zasobów szeroko pojętej kultury i zasobów edukacyjnych z legalnych źródeł oraz jak wykorzystywać je do nauki lub własnej twórczości.

Jednostki będą realizowały szkolenia w następujących blokach tematycznych:

Szkoła Podstawowa nr 4 im.  Kawalerów Orderu Uśmiechu w Lubaniu

Moje finanse i transakcje w sieci,

Rodzic w Internecie,

Działam w sieciach społecznościowych.

Kontakt: sp4luban@post.pl, tel. 75 722 22 32

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lubaniu

Działam w sieciach społecznościowych,

Kultura w sieci.

Kontakt: sekretariat@bibliotekaluban.pl, tel. 75 722 24 69 w. 11

Ośrodek Wsparcia Dziennego

Moje finanse i transakcje w sieci,

Działam w sieciach społecznościowych.

Kontakt: ddzpluban@poczta.onet.pl, tel. 75 722 39 69