Lodowa Pustynia spotkanie dla młodzieży z Grzegorzem Żakiem

Dzisiejszym gościem „Galerii nad Schodami” był Grzegorz Żak – podróżnik, autor książek, piosenek, organizator wielu imprez kulturalnych. Podczas wizyty w Ratuszu opowiedział o swojej podróży do Indii. Ciekawych opowieści o codziennym życiu mieszkańców i kulturze tego kraju wysłuchali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Drzewieckiego w Lubaniu. Opowiadanie urozmaiciły fotografie. Duże zainteresowanie wzbudziła relacja z odbytej wyprawy na Stok Kangri – najwyższy szczyt himalajskiego pasma Stok liczący 6250 m n.p.m. Spotkanie stanowiło część trwającego 1.

Lubańskiego Festiwalu Literackiego i odbyło się w ramach projektu „Z książką w podróży i o podróży” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.