Porozmawiaj ze mną o relacjach – warsztaty dla młodzieży

25 września młodzież pierwszych i drugich klas Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych) uczestniczyła w warsztatach edukacyjno-terapeutycznych prowadzonych przez  trenera z Centrum Działań Profilaktycznych z Krakowa. Podczas spotkania młodzież rozmawiała o znaczeniu relacji międzyludzkich, o ich pielęgnowaniu i roli w życiu towarzyskim. Zaproponowany temat to efekt kilkumiesięcznego lockdownu, gdy kontakty między nimi zostały ograniczone do kontaktów cyfrowych, co spowodowało że stali się nerwowi i poirytowani.

Podczas spotkania nastolatkowie mieli do wykonania zadania, które wymagały podejmowania mądrych decyzji, wyboru lidera, czy też wsłuchania się w argumenty innych.

Warsztaty przebiegły w miłej i przyjaznej atmosferze. Prowadzący nawiązał dobry kontakt z młodzieżą, która początkowo ostrożnie angażowała w wykonywanie poleceń. Uczniowie wykazali się aktywnością, byli otwarci na propozycje zabaw ze strony terapeuty, nie czuli skrępowania. Treści wynikające ze spotkania warsztatowego ściśle korelują z aktualnymi potrzebami obecnej młodzieży.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu “Biblioteka zawsze w modzie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.