Spotkanie z podróżniczką Aleksandrą Nowak

17.09.2018 r. w „Galerii nad Schodami“ lubańskiego Ratusza odbyło się pierwsze spotkanie, z cyklu spotkań zorganizowanych w ramach Lubańskiego Festiwalu Literackiego. Jest to nowa inicjatywa Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej realizowana w ramach projektu „Z książką w podróży i o podróży“, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Zadanie ma na celu propagowanie tekstów o tematyce podróżniczej.
W dniach od 17.09. do 29.09. zaplanowano wiele spotkań z osobami, które opowiadać będą o wyprawach zarówno tych służących poznawaniu świata,  jak i tych pomagających zrozumieć samego siebie.
Wydarzenie zainicjowało spotkanie z Aleksandrą Nowak. Podróżniczka z Zaręby swoją przygodę ze zwiedzaniem dalekich krajów rozpoczęła dwa lata temu. Tym razem odwiedziła Amerykę Południową i podzieliła się z nami opowieściami o codziennym życiu Kubańczyków i Ekwadorczyków. Nie zabrakło pokazu licznych fotografii, świetnie oddających atmosferę tych niezwykłych miejsc. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli spędzić z nami poniedziałkowe popołudnie i serdecznie zachęcamy do udziału w kolejnych spotkaniach.