„ZAINSPIRUJ SIĘ!’’- pomysły na aktywne działanie

W środę 12 grudnia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Lubaniu odbyła się konferencja bibliotekarzy z bibliotek publicznych. Środowe spotkanie odbyło się pod hasłem „Zainspiruj się- co ciekawego w bibliotece”, a uczestniczyło w nim ok. 15 osób z bibliotek z terenu powiatu lubańskiego, zgorzeleckiego, lwóweckiego. Celem wizyty była prezentacja działań lubańskiej biblioteki, i tych zaproszonych, w środowisku lokalnym, a także w przestrzeni publicznej, bowiem coraz częściej działania czytelnicze przenoszone są poza mury biblioteki. Po oficjalnym rozpoczęciu i wzajemnym zaprezentowaniu się zebranych, przedstawiciel lubańskiej książnicy przedstawił, w prezentacji multimedialnej, swoje doświadczenia dotyczące organizacji imprez czytelniczych, które angażują lokalne środowisko i promują działania placówki. Przedstawiciel każdej z zaproszonych placówek opowiedział i zobrazował dokonania swojej instytucji. Różnorodność organizowanych przedsięwzięć może zaskoczyć, ale też zachwycić swoim rozmachem, bowiem nie ma chyba działania, któremu bibliotekarze nie podołają. Konferencja była okazją do wymiany doświadczeń o nowych trendach w pracy bibliotekarskiej. Przyniosła korzyści zarówno gościom, jak i gospodarzom spotkania.

Każdy z uczestników wyraził ochotę do kolejnych spotkań, które byłyby okazją do wymiany doświadczeń, a także podjęcia wspólnych inicjatyw i docelowo zmniejszałyby koszty ich realizacji.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu “Biblioteka dla każdego” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.