“Książka pod choinką” – 10.12.2016 r.

10 grudnia w „Galerii nad Schodami” Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lubaniu odbyło się przedświąteczne spotkanie twórców regionalnych. „Książka pod choinką” pod takim hasłem w bożonarodzeniowym nastroju pisarze, poeci i plastycy mogli spotkać się i porozmawiać z ludźmi, którzy interesują się ich twórczością. Osoby odwiedzające w tym dniu lubański Ratusz miały okazję otrzymać bezpłatne egzemplarze przewodnika geologiczno-krajoznawczego „Lubański szlak wulkaniczny” opracowany przez Agnieszkę Wierzbicką kierownika Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu. Wydarzenie zechcieli uświetnić swoją obecnością powieściopisarz Kazimierz Kiljan, Dolnośląska Grupa Literacka „Nurt” oferująca różnorodne tomiki poezji, a także tegoroczni debiutanci literaccy Joanna Bagrij autorka powieści kryminalnej „Oddech śmierci” oraz poeta Mariusz Białkowski autor tomiku wierszy „Zbuduję szklany dom”. Na kiermaszu można było również nabyć rękodzieła Emilii Janeczko oraz Antoniny Murias. Mieszkańcy Lubania i okolic, którzy zdecydowali się przyjść do biblioteki, zostali przyjęci i ugoszczeni słodkościami i pierogami przez grupę świątecznie ubranych bibliotekarzy. Mamy nadzieję, że nasi goście miło spędzili czas w lubańskiej Bibliotece i odwiedzą nas także w przyszłym roku.