Spotkanie z poezją Mariusza Białkowskiego – 29.12.2016 r.

29.12.2016 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z poezją Mariusza Białkowskiego. Pochodzący z Lubania poeta stawia pierwsze kroki w świecie pisarskim.
W „Galerii nad Schodami” promował swój debiutancki tomik, pt.: „Zbuduję szklany dom”. Wieczór poetycki obfitował w moc wrażeń. Utwory zaproszonego gościa mają bardzo osobisty charakter, dlatego wywołały wśród uczestników wiele uśmiechów i wzruszeń. Mariusz Białkowski opowiedział historię powstania każdego przeczytanego przez siebie wiersza. Niespodzianką była możliwość wysłuchania piosenki z tekstem młodego twórcy i muzyką napisaną przez jego przyjaciela.

Wśród zgromadzonej publiczności znalazło się wiele bliskich poecie osób. Spotkanie przebiegało w bardzo ciepłej atmosferze i zakończyło się owacją na stojąco.

Podczas promocji książki można było zakupić tomik wierszy i otrzymać autograf autora.

Tego dnia odbyło się w Bibliotece spotkanie Dolnośląskiej Grupy Literackiej „Nurt”, która także uczestniczyła w wieczorze poezji młodego twórcy. 😉