Czas pełen zabawy! – 21.08.2017 – 25.08.2017

Poniedziałek upłynął… na rozmowie o sporcie. Przekonaliśmy się, że powiedzenie „Sport to zdrowie” jest słuszne . Uświadomił nam to czytany w trakcie zajęć wiersz H. Świąder o takim samym tytule oraz zawody sportowe, w których wzięliśmy udział. Nie brakowało więc dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji. Na zakończenie wykonaliśmy własne symbole, które kojarzą się nam
ze sportem .
Bohaterami wtorkowych zajęć młodszej grupy były psy. Przekonaliśmy się, że niektóre z nich wykonują ważną pracę. Mogą przecież pomagać funkcjonariuszom Policji lub osobom niewidomym. Mamy również psy pracujące z chorymi dziećmi czy z ratownikami. Nasze spotkanie urozmaiciła książka pod tytułem „Nie!” Marty Altes. Zabawna historia wprawiła nas w dobry nastrój . Mieliśmy również okazję sprawdzić swoją wiedzę o pupilach. Następnie każdy z nas wykonał własnego psa, chociaż… wśród prac znalazł się również… kot . I dobrze, w końcu najważniejsza jest różnorodność . Starsza grupa oklejała różnorodne wzory. Liczyła się kreatywność i ciekawy dobór kolorów .
W środę młodsza grupa spędziła czas na placu zabaw. Starsza grupa natomiast rozmawiała o korzyściach wynikających z czytania . Naszą rozmowę doskonale uzupełnił wiersz Agnieszki Łaby pod tytułem “Biblioteka” zawarty w książce “Bajki rymowane w biblioterapii”. Wykonałyśmy również plakaty zachęcające do czytania .
Tematem czwartkowego spotkania młodszej grupy były… książki. Rozmawialiśmy o tym, dlaczego warto je czytać i czy można je pokochać. Poznaliśmy piękną opowieść Petera Carnavasa –
„O dzieciach, które kochają książki”. Dzięki niej uświadomiliśmy sobie, że książki mogą stać się naszym skarbem. Mogą też… zbliżać ludzi. Zajęcia zakończyliśmy pracą plastyczną. Wykonaliśmy ilustracje do wylosowanych wcześniej haseł zachęcających do czytania . Starsza grupa przygotowywała niespodziankę dla piątkowego gościa .
W piątek przyszedł czas na odprężenie. Ćwiczyliśmy jogę pod czujnym okiem instruktora – pani Marty Klapetek. W trakcie spotkania mogliśmy się również lepiej poznać – ułatwiły nam to zabawy integracyjne. Ćwiczenia okazały się świetną zabawą. Na koniec dzieci przygotowały dla pani Marty miłą niespodziankę. Dziękując jej za interesujące spotkanie, wręczyły samodzielnie przygotowany bukiet kwiatów oraz arkusz z własnymi podpisami . A teraz… pora rozpocząć ostatni tydzień wakacji. Musimy go wykorzystać jak najlepiej .