III FESTIWAL KOBIET JUŻ ZA NAMI

W dniach 18 – 19.11.2021 r. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprosiła mieszkanki naszego miasta i okolic do aktywnego spędzenia wolnego czasu. Po rocznej przerwie w lubańskim Ratuszu odbył się III Festiwal Kobiet pod stałym hasłem „Warto być kobietą”. Celem wydarzenia było zachęcenie Pań do zadbania o urodę, zdrowie i dobrą kondycję psychiczną, a przede wszystkim utwierdzić je w swojej wyjątkowości. W czwartek odwiedzające nas kobiety ćwiczyły zumbę, wzięły udział w warsztatach makramy i malowania toreb, poznały ofertę marki kosmetycznej Arbonne oraz dowiedziały, czym jest siła kobiet. W piątek bardzo trafnych rad można było wysłuchać podczas prelekcji rzecznika praw konsumenta i specjalisty od włosów. Piątkowe warsztaty ukierunkowane zostały na święta bożonarodzeniowe, bowiem był czas na dekorowanie pierników i tworzenie wianków świątecznych. Oba dni obfitowały w moc atrakcji, wśród których każdy mógł odnaleźć coś dla siebie. Serdecznie dziękujemy wszystkim ekspertom, konsultantom ( Dorota Wajcfelt, Agata Szczepankowska, Bogusława Wilk- Biuro podróży Sunny Holiday, Lilianna Kata, Katarzyna Borecka – Salon urody „Fantazja”, Agnieszka Cichoń- rzecznik praw konsumenta, „Brązowy byk”, Dorota Lewandowska, Leszek Hawrot, Danuta Kowalska) i ludziom z pasją za chęć podzielenia się swoją wiedzą i umiejętnościami. Wydarzenie to było dowodem, że lubańska biblioteka otwarta jest na współpracę z lokalnymi twórcami, pasjonatami.

Spotkanie dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach projektu „Biblioteka zawsze w modzie – odsłona druga”.