JOANNA JAX NA SPOTKANIU AUTORSKIM

10 czerwca Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprosiła czytelników na pierwsze, po długiej przerwie, spotkanie autorskie na żywo.

Nasze miasto odwiedziła Joanna Jax, autorka powieści obyczajowych i historycznych, znana, m.in. z cykli: “Zemsta i przebaczenie”, “Zanim nadejdzie jutro”, “Prawda zapisana w popiołach”, “Duchy minionych lat”, czy “Sagi von Becków”.Podczas wizyty w Lubaniu pisarka zdradziła dlaczego zdecydowała się tworzyć pod pseudonimem. Opowiedziała w jaki sposób zrodziła się w niej pasja do historii i jak zbiera materiały do swoich powieści. Joanna Jax odniosła się także do głośnej swojego czasu sprawy, która stała się inspiracją do napisania książki “Syn zakonnicy”. Uchyliła ponadto rąbka tajemnicy odnośnie planów wydawniczych.Na zakończenie zgromadzeni słuchacze mieli okazję zakupić książki autorki wraz z dedykacją.

Spotkanie dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach projektu „Biblioteka zawsze w modzie – odsłona druga”.