KOBIETA OD KRYMINAŁÓW NA SPOTKANIU W BIBLIOTECE

2 grudnia w lubańskiej bibliotece po raz kolejny gościliśmy „kryminalistkę”, czyli autorkę powieści kryminalnych. Od kilku lat autorzy tego gatunku są bohaterami naszych spotkań. Gaja Grzegorzewska, bo o niej mowa, na rynku wydawniczym pojawiła się z w 2006 roku debiutując powieścią „Żniwiarz”, która okazała się sukcesem, co zmotywowało autorkę do tworzenia kolejnych tomów. Za kolejny tom – “Topielica” otrzymała Nagrodę Wielkiego Kalibru 2011, dołączając do grona najlepszych i najbardziej uznanych polskich autorów kryminałów.

Na spotkaniu opowiedziała o pasji do pisania i podróży, o pomysłach na kolejne przygody prywatnej detektyw. Przyznała się, że pracuję nas powieścią fantasy i marzy o wydaniu komiksu. A, że już kilkanaście rysunków już powstało, co mogliśmy obejrzeć podczas spotkania,  to marzenie powinno się spełnić.

Spotkanie dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach projektu „Biblioteka zawsze w modzie – odsłona druga”.