O ROWEROWEJ PODRÓŻY DOOKOŁA ŚWIATA

W miniony czwartek (25.11.2021r.) lubańska książnica gościła dwoje niesamowitych podróżników – Adela Tarkowska i Krzysztof Józefowski, czyli „BikeTheWorld” – Rowerami Dookoła Świata to pierwsza polska para, która objechała świat na dwóch kółkach. Laureaci Kolosa za rok 2019 w kategorii Podróże. Cała ta niezwykła podróż zajęła im blisko 9,5 roku. Byli na wszystkich kontynentach świata, gdzie przejechali 60 państw. Przemierzyli liczne, góry, rzeki, lasy i pustynie. Na swojej drodze spotkali wielu ludzi, zetknęli się z różnymi kulturami i obyczajami. Jak sami opowiadali, ta wyprawa pokazała im, że nie ma rzeczy niemożliwych- nawet jeśli trafiają się bardzo trudne sytuacje trzeba wierzyć do końca, że wszystko się ułoży. Podczas swoich opowieści poruszyli kilka ważnych zagadnień, takich, jak otwartość na to co obce, inne, nieznane, walka z własnymi słabościami czy lękami oraz uprzedzeniami. Było to niezwykle pouczające spotkanie a spokój i ciepło emanujące od bohaterów spotkania sprzyjało przyjaznej atmosferze.

Wydarzenie zrealizowano w ramach zadanie: “Kultura zbliża… zwłaszcza w bibliotece” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025.