„OPERETKA NA WYNOS” z występem w Lubaniu

23 października aula Szkoły Muzycznej I stopnia im. Oskara Kolberga w Lubaniu wypełniła się publicznością, która mogła podziwiać najpiękniejsze arie i duety w wykonaniu Operetki Wrocławskiej.

Artyści ci są reprezentantami Stowarzyszenia Operetka Wrocławska, które swoich działaniach skupia się na krzewieniu tego gatunku muzycznego, poprzez organizację oryginalnych i niestandardowych projektów społeczno-kulturalnych- koncertów, spektakli, recitali i widowisk. Ze względu na obserwowany zanik tej dziedziny sztuki muzycznej, postawili sobie za cel przypomnienie najważniejszych dzieł operetkowych polskich i zagranicznych kompozytorów w atrakcyjnej wokalnie i instrumentalnej formie wyrazu.

W klimatycznej auli artyści wyśpiewali takie utwory jak: „Wielka sława to żart!”, „Usta milczą, dusza śpiewa…”, czy „Gdybym był bogaty”. To tylko niektóre operetkowe hity, które wybrzmiały podczas koncertu porywając lubańską publiczność do wspólnego śpiewania. Występ uświetniły tancerki Teatru Scena Kamienica. Wykonawcy dostarczyli niezapomnianych wrażeń, czego dowodem były liczne bisy.

Serdeczne podziękowania dla Dyrekcji i pracowników lubańskiej Szkoły Muzycznej za udostępnienie i przygotowanie sali.

Wydarzenie zrealizowano w ramach zadanie: “Kultura zbliża…zwłaszcza w bibliotece” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025.