Relacja Lubań – Nepal spotkanie z Rafałem Klapetkiem

Lubański Festiwal Literacki nie zwalnia tempa. W poniedziałkowe popołudnie, w ramach projektu „Z książką w podróży i o podróży”, “Galerię nad Schodami” odwiedził Rafał Klapetek. Lubanianin został członkiem ekipy Team Nepal 2018 najmłodszej polskiej zdobywczyni Korony Ziemi. Podjął nie lada wyzwanie i pokonał jeden z najpiękniejszych i wymagających kondycyjnie trekkingów na świecie.
Podczas spotkania w Ratuszu opowiedział o przygotowanaich do wyprawy poprzedzonych mnóstwem wątpliwości i wahań. Prezentując piękne fotografie dokładnie zrelacjonował przebieg podróży z uwzględnieniem wskazówek niezbędnych dla zachowania bezpieczeństwa w górach. Zgromadzeni słuchacze mieli okazję przekonać się, ile waży profesjonalnie spakowany ekwipunek. Pan Rafał zadbał ponadto o odpowiednią oprawę muzyczną i przygotował niespodziankę w postaci nepalskiej herbaty masala. Nasz gość z pasją dzielił się swoimi doświadczeniami i zostawił wszystkich z przekonaniem, że warto spełniać marzenia.
Spotkanie odbyło się dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.