Spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim – 20.09.2019 r.

20 września gościem naszej Biblioteki był Łukasz Orbitowski – pisarz, autor licznych opowiadań i powieści. Debiutował w 2001 r. na łamach miesięcznika Science Fiction. Jest autorem m.in. takich powieści, jak „Exodus”, „Tracę ciepło” czy „Inna dusza”, za którą w 2016 r. otrzymał Paszport „Polityki”. W maju ukazała się najnowsza książka – „Kult”, której tematem są objawienia maryjne w Oławie. W trakcie spotkania z czytelnikami autor opowiedział o etapach pracy nad powieściami oraz inspiracjach do napisania ich. Dowiedzieliśmy się również dlaczego fantastyka i horror obyczajowy z biegiem czasu stały się dla pana Łukasza nieatrakcyjne. Nie zabrakło oczywiście rozmów o początkach twórczości, nagrodach literackich, a nawet docenianiu bibliotek i szansach Lubania na miejsce akcji kolejnej powieści. W trakcie spotkania czytelnicy mogli zakupić książki autora i uzyskać dedykację.

Spotkanie stanowiło część działania „Młodzi, ale niekoniecznie gniewni” realizowanego w ramach programu „Biblioteka dla każdego – odsłona druga” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.