Spotkanie z autorem bloga www.paragonzpodrozy.pl

Gościem drugiego dnia Lubańskiego Festiwalu Literackiego był Patryk Świątek, współtwórca bloga podróżniczego „Paragon z podróży“. Internetowy poradnik prowadzony przez błyskotliwy duet otrzymał nagrodę główną oraz nagrodę w kategorii „Podróże i szeroki świat” w konkursie organizowanym przed portal onet.pl, wyróżnienie w rankingu blogów podróżniczych miesięcznika “Press”, nominację do nagrody National Geographic „Travelery” w kategorii „Blog Travelerowca Roku” oraz wyróżnienie w kategorii „Zawodowcy”, w rankingu najciekawszych blogów podróżniczych Gazety Wyborczej. Ukazała się ponadto książkowa wersja bloga zatytułowana “Paragon z podróży. Poradnik taniego podróżowania”. Patryk Świątek jest dodatkowo autorem publikacji : “Weź wyjdź. Sztuka aktywnego odpoczywania przez cały rok”, oraz “Dotknij Boga. W poszukiwaniu ludzi, którym pozostało tylko szczęście”.
Podczas wizyty w “Galerii nad Schodami” opowiedział o początkach znajomości z Bartłomiejem Szaro i ich wspólnym pomyśle stworzenia bloga. Zdradził, które miejsca w Polsce wydają
mu się najciekawsze i godne odwiedzenia. Serca słuchaczy skradły ujęcia z podróży koleją transkanadyjską i spotkania z niedźwiedziami polarnymi. Była również możliwość zakupienia książek naszego gościa.
Spotkanie było kolejnym w ramach realizacji projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.