Spotkanie z Elżbietą Śnieżkowską-Bielak

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Elżbietą Śnieżkowską – Bielak, poetką, pisarką i członkinią Oddziału Dolnośląskiego Związku Literatów Polskich we Wrocławiu. Spotkanie odbędzie się 13 kwietnia o godzinie 17:00 w Bibliotece w Ratuszu.

Pani Elżbieta Śnieżkowska – Bielak to autorka dziesięciu zbiorów poezji, siedmiu powieści, dwóch zbiorów opowiadań, wierszy, bajek i opowiadań dla dzieci. Ogółem pisarka wydała 86 książek, w tym 58 dla dzieci i młodzieży. Uczestniczy w spotkaniach autorskich w bibliotekach, przedszkolach i szkołach oraz prowadzi warsztaty dla dzieci w oparciu o swoje bajki i wiersze. Jest autorką książek wspomagających nauczanie języka polskiego oraz pozycji wspomagającej naukę poprawnej artykulacji głosek.

Pisarka porusza w swoich dziełach ważne wydarzenia społeczne, polityczne i psychologiczne oraz tematykę egzystencjalną, miłości, cierpienia, samotności i wierze w dzieła Stwórcy w życiu człowieka. Jej twórczość cieszy się dużą popularnością wśród czytelników, a jej zbiory wierszy dla dzieci, takie jak “Wierszyki o pojazdach” czy “Wesoła kuchnia Poszumianki znad Kwisy”, są chętnie czytane.

Pani Elżbieta Śnieżkowska – Bielak otrzymała wiele nagród i wyróżnień za swoją twórczość, m.in. odznaczenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W trakcie spotkania będzie można poznać bliżej tę wyjątkową pisarkę, posłuchać o jej pasji do pisania i zadać pytania. Serdecznie zapraszamy!