Trudny czas nastolatków – spotkanie autorskie dla młodzieży

8 października gościem Biblioteki była Joanna Jagiełło  autorka powieści dla dzieci i młodzieży, absolwentka anglistyki UW. Współpracowała z miesięcznikami „Perspektywy”
i „Cogito”. Jest również redaktorką podręczników do języka angielskiego. jej debiutancka powieść „Kawa z kardamonem” otrzymała wiele wyróżnień w prestiżowych konkursach,
a „Pamiętnik Czachy” został nagrodzony za layout i wpisany na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej 2014. W spotkaniu wzięły udział klasy 6 i 7 szkół podstawowych powiatu lubańskiego. Pani Joanna opowiedziała o rozpoczęciu swej przygody z pisarstwem. Wyjaśniła również, w jaki sposób tworzy historie. Uczniowie mogli poznać najpopularniejsze książki autorki. Zostali oczywiście zachęceni do przeczytania ich. Dzieci dowiedziały się również, dlaczego autorka zdecydowała się kontynuować losy Linki (bohaterki „Kawy z kardamonem”) i Amelii (bohaterki „Pamiętnika Czachy”).  Ważną część spotkania stanowiła rozmowa o marzeniach i pracy nad ich spełnianiem.
Na koniec każdy mógł zakupić książkę pani Joanny i otrzymać pamiątkową dedykację.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu “Biblioteka dla każdego” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury