Tworzymy gry mobilne- cykl szkoleń

Przez trzy jesienne miesiące (wrzesień, październik, listopad) bibliotekarze z lubańskiej biblioteki i bibliotek z sąsiednich gmin uczestniczyli w szkoleniach, które ujęte zostały
w blok tematyczny „Gamifikowanie wydarzeń kulturalnych i literatury pięknej na smartfonach”. Takie szkolenia miało na celu przygotowanie bibliotekarzy do tworzenia swoich gier (zarówno klasycznych jak i mobilnych) oraz ukazać im pełne spektrum wiedzy na ten temat. Reprezentant firmy szkoleniowej GoodBooks podczas spotkań z bibliotekarzami wyjaśnił, jak należy czytać książki, żeby przekładać ich treść na potrzeby gry (zgamifikować), jak przebiega proces decyzyjny w rozgrywkach i na czym polega komplikowanie go w taki sposób, aby gracz czuł, że ma wpływ na przebieg wydarzeń w grze i jak stawiać kolejne wyzwania podczas trwania gry. Po przyswojeniu wiedzy teoretycznej uczestnicy szkolenia przystąpili do tworzenia gry bazując na wydarzeniu, które miało miejsce w Lubaniu kilkaset lat temu (pożar Lubania). Trzeba przyznać, że zadanie nie było łatwe- nie zawsze udawało się prowadzić zadania w sposób logiczny, brakowało pomysłów na zagadki, ale ostatecznie udało się stworzyć własną, dotyczącą Lubania grę mobilną, której premierę planujemy na ferie zimowe.
Szkolenia te odbyły się w ramach realizacji projektu „Atrakcyjny bibliotekarz w nowoczesnej bibliotece” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.