Wystawa “Duch gór i jego przyjaciele w trzech krajów”

📢🎨🏆 Wystawa prac laureatów i wyróżnionych w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Duch Gór i jego przyjaciele z trzech krajów” jest już dostępna w Bibliotece w Ratuszu! 📚🏛️

W konkursie wzięło udział ponad 600 młodych artystów z Polski, Czech i Niemiec, a wystawa prezentuje prace uczestników w czterech kategoriach wiekowych, wykonane w różnych technikach i z różnych materiałów.

Konkurs został zorganizowany przez Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej „Książnica Karkonoska” w Jeleniej Górze oraz Bibliotekę Euroregionu Nysa. Była to 12. edycja, organizowanego od 1996, konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży Euroregionu „Neisse-Nisa-Nysa” znanego wcześniej pod nazwami „Krakonoš – Rübezahl – Rzepiór: Duch Karkonoszy” , „Legendarni bohaterowie pogranicza”, „Z zielnika Ducha Gór”.

Założeniem konkursu jest popularyzacja postaci legendarnego władcy Karkonoszy – Krakonoša, Rübezahla, Rzepióra, łużyckiego czarnoksiężnika Krabata i Pumphuta, wodników i czarodziejów, a także Laborantów i Walończyków oraz zachęta do poznawania flory i fauny leśnych terenów górskich i podgórskich wśród młodych mieszkańców pogranicza polskiego, niemieckiego i czeskiego.

Zapraszamy do odwiedzenia wystawy i podziwiania prac młodych artystów! 🤩