Z książką na walizkach – 07.06.2019 r.

7 czerwca gościliśmy Annę Czerwińską – Rydel. To autorka licznych książek dla dzieci i młodzieży, między innymi: “Wszystko gra”, “Życie pod psem według Artura Schopenhauera”, “Mój brat czarodziej” czy “Listy w butelce: opowieść o Irenie Sendlerowej. Przez wiele lat współpracowała z radiem, tworząc słuchowiska dla dzieci. Spotkanie odbyło się w ramach XVI Dolnośląskich Spotkań z Młodymi Czytelnikami “Z książką na walizkach”. Tradycyjnie organizatorem wydarzenia jest Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu. Hasło tegorocznej edycji, to “Mistrzowie Literatury Dzieciom”. W trakcie spotkania pani Anna opowiedziała o swoich książkach, zachęcając uczniów do sięgnięcia po nie. Dzieci mogły również zadać autorce pytanie, dzięki czemu poznały jej pasje i zainteresowania. Na koniec przyszedł czas, aby ogłosić wyniki konkursu “Mój Mistrz Literatury” zorganizowanego przez DBP we Wrocławiu, Wydawnictwo Literatura i Wydawnictwo Akapit Press. Wybór dwóch prac zakwalifikowanych do kolejnego etapu nie był łatwy, ale w końcu udało się. Serdecznie dziękujemy pani Annie za inspirujące spotkanie, a DBP we Wrocławiu za możliwość udziału w projekcie. Podziękowania należą się również dzieciom, które tak licznie przybyły na spotkanie. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz dzięki wsparciu samorządów województwa dolnośląskiego, miasta i gminy Świdnica, powiatu świdnickiego i samorządowych instytucji kultury na Dolnym Śląsku.