Dzień Czekolady – 12.04.2018 r.

„Choć zamknięta jest szuflada,
wszędzie pachnie czekolada.
Układanki chcę układać –
wszędzie pachnie czekolada.
Gdy na nowy rower wsiadam –
wszędzie pachnie czekolada.”
Zapach czekolady unosił się wczoraj w naszej Bibliotece. Wszystko za sprawą wyjątkowego święta… Obchodziliśmy Dzień Czekolady. Tym sposobem rozpoczęliśmy serię spotkań pod nazwą „Kulinarne przygody w bibliotece” realizowanych w ramach projektu „Z książką w roli głównej” dofinansowanego przez Fundację Banku Zachodniego – „Bank Dziecięcych Uśmiechów”.
Jak powstaje czekolada? Czy ma wartości odżywcze? Czy możemy ją jeść bez ograniczeń? Na te pytania staraliśmy się znaleźć odpowiedź podczas czwartkowego spotkania. Wszyscy byliśmy zgodni: warto jeść czekoladę, ale rozsądnie. Wczorajsze święto potraktowaliśmy poważnie. Jak na Dzień Czekolady przystało, nie mogło zabraknąć tego przepysznego smakołyku… Nie zabrało też świetnej zabawy, „czekoladowego tańca” i… degustacji J. Znaleźliśmy też czas, aby poznać fragment książki Roalda Dahla – „Charlie i fabryka czekolady” oraz wiersz Danuty Wawiłow – „Zapach czekolady”. Do zobaczenia za tydzień!