Z PRZEDSZKOLAKAMI O SYMBOLACH NARODOWYCH

Dzisiejszego dnia gościliśmy w naszych bibliotecznych progach grupę “Pszczółek” z Akademii Malucha oraz grupę “Obłoczków” ze Słonecznego Przedszkola . Tematem spotkania były polskie symbolom narodowe. Dzieci dowiedziały się jakie mamy symbole narodowe, jak zmieniało się na przestrzeni wieków godło Polski, co symbolizują kolory naszej flagi oraz kto jest autorem muzyki i słów do polskiego hymnu. Po ciekawej prelekcji przedszkolaki wysłuchali legendy “O Lechu, Czechu i Rusie” i dzięki temu dowiedzieli się, jak powstało Państwo Polskie. Po chwili w skupieniu, godnie wysłuchali hymnu Polski. Nie mogło również zabraknąć stałego punktu programu, tzn. wykonywanie przez dzieci prac plastycznych. Na koniec przedszkolaki miały za zadanie ułożyć z puzzli godło Polski. Po zakończonych zajęciach dzieci obejrzy, prezentowaną w „Galerii nad Schodami” wystawę edukacyjną „Polskie symbole narodowe”. Dziękujemy za spotkanie i mamy nadzieję, że poruszony dzisiejszy temat na długo zostanie w pamięci naszych małych gości. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu „#1920 w kolorach wolności” realizo-wanego z Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022. Program Dotacyjny „Koalicje dla Niepodległej #wiktoria1920”.