Warsztaty międzypokoleniowe – 27.01.2017 r.

27 stycznia w Bibliotece odbyły się Warsztaty Międzypokoleniowe zorganizowane z okazji obchodzonych niedawno Dni Babci i Dziadka. Spotkanie zorganizowano w ramach współpracy ze Szkołą Podstawową Nr 2 w Lubaniu. Wzięli w nim udział Dziadkowie, Rodzice oraz oczywiście Uczniowie klasy II. Dzieci przygotowały swoim bliskim miłą niespodziankę. Był to występ artystyczny, po zakończeniu którego Dziadkowie i Rodzice otrzymali przygotowane własnoręcznie serca. Następnie przyszedł czas na warsztaty. Uczestnicy spotkania przygotowywali kolaże do hasła „Moja Rodzina”. Wszyscy współpracowali w grupach. Zadanie bardzo zaangażowało Dziadków, Rodziców oraz Uczniów. Każda praca zawiera mnóstwo skojarzeń związanych z rodziną. Zajęcia ukazały, że wspólna praca plastyczna doskonale łączy pokolenia i jest świetną formą spędzania czasu. Co prawda spotkanie zorganizowano z okazji Dnia Babci i Dziadka, lecz tego dnia pamiętaliśmy o wszystkich. Na uczestników czekały upominki – książki. Odebrały je dzieci, lecz mamy nadzieję, że będą czytane wspólnie przez całe rodziny :). Zajęcia upłynęły w miłej atmosferze, a zakończyły się słodkim poczęstunkiem. Dziękujemy Dziadkom, Rodzicom, pani Elżbiecie Ciesiołkiewicz (wychowawczyni klasy) oraz Uczniom za wsparcie przygotowań do organizacji spotkania. Towarzyszący wszystkim uśmiech przekonał nas, że warsztaty międzypokoleniowe powinny się odbywać częściej :). Wszystkie prace można zobaczyć w „Galerii nad Schodami”. Serdecznie zapraszamy!