„WARTO SIĘ INSPIROWAĆ”- kolejne spotkanie bibliotekarzy

Od kilu lat lubańska biblioteka swoimi działaniami inspiruje inne placówki. Bowiem, by odnosić sukces ważna jest wymiana doświadczeń, szeroko pojęta współpraca i dzielenie się pomysłami. Po raz kolejny  Dyrektor i pracownicy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej zorganizowali konferencję pod hasłem „Zainspiruj się”. W spotkaniu wzięło udział około 20 osób z powiatu lubańskiego, zgorzeleckiego, jeleniogórskiego i lwóweckiego. Reprezentanci poszczególnych bibliotek, wspierając się prezentacjami multimedialnymi, opowiedzieli o działaniach, jakie realizują z młodzieżą, seniorami.

Wykazali, że są w stanie stworzyć ofertę dla użytkowników w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach. Wszyscy byli zgodni co do faktu, że należy strać się o środki z grantów, by mieć szanse realizować zadania wymagające znacznych budżetów.

Wydarzenie zrealizowano w ramach zadanie: “Kultura zbliża…zwłaszcza w bibliotece dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025.