Wakacje w Bibliotece czas zacząć! – 02.07.2018 – 06.07.2018

Zaczęliśmy wakacje! Poniedziałek przeznaczyliśmy na integrację. Młodsze dzieci wzięły udział w grach i zabawach, dzięki którym wszyscy mogliśmy się lepiej poznać. Mieliśmy nawet okazję potańczyć. Starsza grupa wakacyjny wypoczynek rozpoczęła od kodowania robotów Photon.
„Z książką podróże małe i duże” – to drugi temat zajęć młodszej grupy. Dzieci uczestniczyły w spotkaniu z podróżniczką Aleksandrą Nowak, która opowiedziała o swojej wyprawie do Amazonii. Ciekawym opowieściom towarzyszyły zdjęcia, które pozwoliły nam troszkę bliżej poznać życie mieszkańców, Spotkanie odbyło się w bibliotece, więc nie mogło oczywiście zabraknąć książek pełnych fotografii oraz informacji o Amazonii. Zajęcia zorganizowano
w ramach realizacji projektu „Z książką w roli głównej” dofinansowanego przez Fundację BZWBK „Bank Dziecięcych Uśmiechów”. Co robiła starsza grupa? Tym razem kodowała roboty Lego WeDo 2.0.
W czwartek w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży królowały roboty, a piątek upłynął młodszej grupie na rozmowie o… kłótni. Czy czasami kłótnia jest potrzebna? A może są lepsze rozwiązania? Na te i wiele innych pytań staraliśmy się wspólnie znaleźć odpowiedź. Pomogła nam w tym bajka terapeutyczna Agnieszki Łaby pod tytułem „Kredki”. A skoro o kredkach mowa, to w trakcie zajęć mieliśmy okazję wykorzystać je inaczej niż zwykle. Nasze kredki stały się… instrumentami. Okazało się, że jesteśmy świetnymi kompozytorami. Następnie stworzyliśmy wspólną pracę o nazwie „Świat kredek”. Co słychać u starszej grupy? Współpracując w zespołach, dzieci programowały roboty Photon i Lego WeDo 2.0. Niektórzy rozpoczęli zabawę z Lego Mindstorms EV3.
Do zobaczenia!