O literaturze dla kobiet słów kilka- spotkanie z Kazimierzem Kiljanem

O LITERATURZE DLA KOBIET SŁÓW KILKA- spotkanie z Kazimierzem Kiljanem

31.O5.2019 r. w Sali Konferencyjnej Galerii Łużyckiej odbyło się spotkanie autorskie z lubańskim poetą i pisarzem Kazimierzem Kiljanem. Autor dziesięciu powieści obyczajowych opowiedział o początkach swojej drogi ze słowem pisanym wspominając czas redaktorskiej pracy w lokalnej gazecie. Pokrótce zaprezentował zarys fabuły każdej ze swoich książek zdradzając źródła inspiracji i potrzeby poruszenia określonej tematyki. Nie szczędził również szczegółów dotyczących samego procesu twórczego i kształtowania warsztatu. Pan Kazimierz zachęcał ponadto wszystkich słuchaczy do spróbowania swoich sił w świecie literatury.

Pod koniec spotkania nie mogło zabraknąć czasu na autografy, wspólne zdjęcia i krótką wymianę zdań z czytelnikami. Była również możliwość zakupienia każdej z dotychczas wydanych powieści autora.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu “Biblioteka dla każdego- odsłona druga” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.