Olga Rudnicka na spotkaniu w Lubańskiej bibliotece

Piątkowe popołudnie (9.XI) w lubańskim Ratuszu było nie lada gratką dla miłośników mocnych wrażeń i wartkiej akcji okraszonych dużą dawką świetnego humoru. Gościem Miejskiej
i Powiatowej Biblioteki Publicznej była bowiem pisarka, znana głównie z komedii kryminalnych, Olga Rudnicka. Z wykształcenia pedagog specjalny, jeszcze do niedawna pracująca jako asystentka osób niepełnosprawnych w Polskim Komitecie Pomocy Społecznej w Śremie. Jej książki cechują znakomicie sportretowani bohaterowie zmagający się z masą niezwykłych przygód. Podczas wizyty w “Galerii nad Schodami” autorka opowiedziała jak istotna w jej działalności literackiej jest współpraca z wydawnictwem i korzystanie z rad profesjonalnych redaktorów. Przyznała jednocześnie, że pomimo chęci kontaktu i rozmowy z czytelnikami, często męczy ją cała otoczka medialna i promocyjna. Pojawił się ponadto temat stalkingu, będący głównym wątkiem powieści “Cichy wielbiciel”. Inspracją do napisania tej książki stał się artykuł prasowy opisujący historię kobiety nękanej przez nieznajomego.
Olga Rudnicka z rozbrajająca szczerością wyjawiła, że marzy o napisaniu pełnokrwistego, mrożącego krew w żyłach kryminału, ale poza dwiema powieściami odbiegającymi od konwencji komediowej, za każdym razem w losy jej postaci wkradają się perypetie rodem z sitcomu. Nie zabrakło też czasu na autografy i krótką wymianę zdań z czytelnikami.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu “Biblioteka dla każdego” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.