Ostatnie spotkanie w ramach Lubańskiego Festiwalu Literackiego – gościem był Marcin Kydryński

28.09.2018 r. ostatnie spotkanie w ramach Lubańskiego Festiwalu Literackiego. Gościem Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej był Marcin Kydryński. Dziennikarz muzyczny, kompozytor, producent, podróżnik i fotograf.

Jest również autorem książek i albumów podróżniczych: “Chwila przed zmierzchem”, “Lizbona. Muzyka moich ulic” i “Biel. Notatki z Afryki”. Napisał ponadto muzykę i teksty do niektórych utworów piosenkarki Anny Marii Jopek. Podczas wizyty w “Galerii nad Schodami” pan Marcin opowiedział o podróżach do Afryki, w tym o młodzieńczej wyprawie do Egiptu. Zdradził czym urzekła go Lizbona, wspominał swoje pierwsze kroki jako fotografa i dziennikarza radiowej Trójki. Nie zabrakło także rozmów o muzyce i kuchni z różnych stron świata. Zgromadzeni słuchacze mieli także okazję obejrzenia pokazu zdjęć ilustrujących codzienne życie ludności afrykańskiej. Była ponadto możliwość zakupienia książek “Biel”, “Lizbona. Muzyka moich ulic” oraz płyty muzycznej “Sjesta XIV” z dedykacją.
Spotkanie odbyło się w ramach projektu “Z książką w podróży i o podróży” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.