Pamiątki historyczne w powiecie lubańskim spotkanie z Januszem Skowrońskim

Pierwszy tydzień Lubańskiego Festiwalu Literackiego „Z książką w podróży i o podróży“ zakończyło spotkanie z dziennikarzem, pisarzem, badaczem Dolnego Śląska Januszem Skowrońskim. Wspólnie odbyliśmy podróż po ciekawych i wartościowych historycznie miejscach i obiektach w Lubaniu i okolicy. Nasz gość zaprezentował stare fotografie i opowiedział o ludziach, którzy przyczynili się do popularyzacji lub współtworzyli legendę regionalnych skarbów, zachęcił do wypraw w tak bliskie, a jednak jeszcze nie odkryte, miejsca znajdujące się w pobliżu Lubania.
Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.