Rozmowy o poezji “NURT pod choinkę”

15.12.2022 r odbyło się już ostatnie w tym roku wydarzenie organizowane przez lubańską bibliotekę. Tym razem mieszkańców Lubania i okolic zaproszeni zostali na spotkanie z poezją, by odpowiedzieć na pytania nurtujące miłośników poezji.

W „Galerii nad Schodami” gościli członkowie Dolnośląskiej Grupy Literackiej Nurt, którzy wspólnie z publicznością zastanawiali się nad miejscem poezji współczesnej w dzisiejszym świecie. Do kogo jest skierowana, czemu służy, czy każdy może nauczyć się ją rozumieć? Pojawiło się również pytanie o to, jak dotrzeć z wierszem do młodego pokolenia, czy powinno się nakłaniać jego przedstawicieli do przelewania myśli na papier i dzielenia się efektami z innymi? Była również możliwość wysłuchania próbki twórczości dolnośląskich poetów.

Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu „Biblioteka w wielu odsłonach” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.