SPOTKANIE AUTORSKIE Z KAZIMIERZEM SZYMECZKĄ

05.04.2019 r. odbyło się spotkanie autorskie z Kazimierzem Szymeczką – laureatem międzynarodowego konkursu „Uwierz w siłę wyobraźni”, autorem „Historii Polski w opowieściach”, „Pomolowanej historii” i wielu innych książek dla dzieci i młodzieży. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubaniu. Było to spotkanie wyjątkowe, ponieważ autor dał się poznać uczniom nie tylko jako pisarz, lecz także jako zwykła osoba mająca swoje hobby i różne upodobania. Dzieci z zainteresowaniem, ale też ze zdziwieniem zareagowały na wiadomość o tym, że pan Kazimierz jest preppersem. Kim są preppersi? To ludzie przygotowani do różnych sytuacji. Mają przyszykowane bezpieczne schronienie, zapasy – ogólnie: to ludzie zapobiegliwi, którym nie jest straszna żadna katastrofa. Wypowiedzi Kazimierza Szymeczki były niezwykle ciekawą opowieścią zachęcającą do zadawania wielu pytań :).

Spotkanie odbyło się w ramach projektu “Biblioteka dla każdego” – odsłona druga – dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.