Spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem – 04.12.2019 r.

4 grudnia gościem Biblioteki był Marcin Pałasz – pisarz, autor słuchowisk, członek Polskiej Sekcji IBBY. Motto jego twórczości to „słowa niosą uśmiech”. Wielokrotnie nominowany, wyróżniany (w konkursie na Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego w 2007 roku za „Wakacje w wielkim mieście” i w 2009 za „Wszystko zaczyna się od marzeń”). Jego powieść „Sposób na Elfa” otrzymała wyróżnienie w konkursie literackim IBBY Książka Roku 2012 oraz Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, 2 oraz 4 w Lubaniu, którzy mieli wieeeele pytań do pisarza ;).

Spotkanie stanowiło część projektu „Biblioteka dla każdego: – odsłona druga – dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.