Spotkanie z autorami bloga www.busemprzezswiat.pl

Lubański Festiwal Literacki powoli dobiega końca. Przed nami jeszcze jedno spotkanie i sobotni festyn z mnóstwem atrakcji, ale to nie znaczy, że zwalniamy tempo.
W czwartkowe popołudnie gościliśmy Aleksandrę i Karola Lewandowskich, twórców popularnego i nagradzanego bloga podróżniczego „Busem przez świat“. Młode małżeństwo od 9 lat jeździ po świecie starym kolorowym busikiem. W ten sposób odwiedzili ponad 50 państw na 5 kontynentach. Poza tym, że są bardzo aktywni w Internecie, wydali także cztery książki: “Busem przez świat. Wyprawa Pierwsza”, “Busem przez świat. Ameryka za 8 dolarów”, “Busem przez świat. Australia za 8 dolarów”, “Busem przez świat. Alaska i Kanada”.
Podczas wizyty w naszej Bibliotece opowiedzieli o wyprawie przez “Krainę kangurów”. Poza relacją z drogi i opisem licznych przygód Ola i Karol udzielili mnóstwa rad dotyczących bezpiecznego i taniego podróżowania. Nie zabrakło pokazu fotografii i filmów. Blogerzy byli bardzo otwarci na rozmowy ze zgromadzonymi słuchaczami, chętnie pozowali do pamiątkowych zdjęć. Była także możliwość zakupienia ich publikacji z dedykacją.
Spotkanie odbyło się w ramach projektu “Z książką w podróży i o podróży” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.