Spotkanie z psychologiem Marią Rotkiel

Za nami trzeci dzień Lubańskiego Festiwalu Literackiego. Tym razem odbyliśmy podróż w głąb skomplikowanych ludzkich przeżyć i emocji. Gościem „Galerii nad Schodami” była bowiem Maria Rotkiel, psycholog, terapeuta poznawczo – behawioralny, specjalista Public Relations. Znana z fachowych opinii prezentowanych w licznych programach telewizyjnych. Jest również autorką kilku książek: „Nas dwoje, czyli miłosna układanka. Jak tworzyć i pielęgnować związek”, „Nas troje, czyli rodzinne nastroje”, „O rety! Dziecko?

Poradnik szczęśliwej mamy dzieci   w wieku do 5 lat” i in. Podczas spotkania w lubańskim Ratuszu licznie zgromadzeni słuchacze mieli okazję otrzymać profesjonalne odpowiedzi na nurtujące ich zagadnienia. Poruszono. m.in. temat zmian w postrzeganiu wagi relacji międzyludzkich na przestrzeni lat. Maria Rotkiel wspomniała o przydatności poradników psychologicznych w życiu codzienym, poradziła jakie kroki podjąć, aby przepracować trude życiowe doświadczenia i co zrobić kiedy pojawia się depresja. Wskazała na istotną rolę wspólnego czytania przy budowaniu więzi z dzieckiem. Bardzo chętnie dzieliła się swoją wiedzą, popierając wypowiedzi przykładami z życia prywatnego i pracy zawodowej.
Spotkanie było kolejnym w ramach realizacji projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.