„SZTUKA CIĘ SZUKA”- podsumowanie działań

9 czerwca 2022 r. w „Galerii nad Schodami” lubańskiego ratusza odbył się wernisaż, będący zakończeniem warsztatów pod hasłem „Sztuka Cię szuka”. Spotkania prowadzone przez Panią Barbarę Krupę – Kapuśniak cieszyły się dużym zainteresowaniem i zrzeszały osoby w różnym wieku. Uczestnicy mieli okazję poznać różne techniki tworzenia od malarstwa i rysunku, przez lepienie, po tzw. polaroid transfer. W miłej i pełnej uśmiechu atmosferze powstawały niezwykłe, intuicyjne dzieła.

Podczas wernisażu prócz podziwiania prac, można było również wziąć udział w aukcji, z której dochód zostanie przeznaczony na zakup urządzenia do rehabilitacji dla małej Wiktorii. Popołudnie ze sztuką uświetniły ponadto wiersze przygotowane przez przedstawicielki Dolnośląskiej Grupy Literackiej „Nurt”.

“Sztuka cię szuka!” to jeden z projektów będący lokalną inicjatywą, wykonaną dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025 w ramach zadania: “Kultura zbliża…zwłaszcza w bibliotece”.