„ULICZNE CZYTANIE”- czyli zapraszamy do biblioteki

14 czerwca 2022 r. uczniowie klas pierwszych lubańskich szkół podstawowych uczestniczyli w wydarzeniu czytelniczym, którego elementem było uroczyste pasowanie na Czytelnika Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lubaniu. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z oferty lubańskiej książnicy – wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Wszystkie dzieci złożyły przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po złożeniu przyrzeczenia nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika. Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz przypinki , które będą im przypominały o tym niezwykłym wydarzeniu. Następnie wszyscy zostali zaproszeni do częstego odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zbiorów. Był też czas na krótkie występy artystyczne, zabawy z kołem fortuny , teatrzyk kamishibai oraz rozgrywki sportowe.

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze chociaż aura, a szczególnie zimny wiatr, płatał nam figle. Mamy nadzieję, iż po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie dzieci i młodzież są zawsze mile widziani.

Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach realizacji projektu „Biblioteka w wielu odsłonach” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.