WARSZTATY Z ILUSTRATORKĄ MAGDALENĄ KOZIEŁ – NOWAK

W listopadzie uczniowie klasy 2 uczestniczyli w warsztatach plastycznych przeprowadzonych przez Magdalenę Kozieł- Nowak, która swoje życie zawodowe w głównej mierze związała z ilustracją książkową. Podczas spotkania ilustratorka, która mieszka również na Dolnym Śląsku,  w prostych słowach opowiedziała, jak wygląda proces powstawania książki. Dzieci dowiedziały się, że ilustrator musi czuć intencje autora, by powstała ilustracja była spójna z zaplanowanym przekazem. Pani Magda podzieliła się ze słuchaczami “tajnikami” swojej pracy, tzn., jakich najczęściej technik i materiałów używa. Pokazał dzieciom  książki, które ilustrowała, których wiele jest w zbiorach lubańskiej biblioteki.  Po części teoretycznej przyszedł czas na część praktyczną, bowiem dzieci dostały szansę wykazania się swoimi talentami plastycznymi i kreatywnością, bowiem po wysłuchaniu fragmentu książki “Tuwimowo” , w której pojawiły się  ilustracje naszego gościa, sami stworzyli wagony marzeń, w których nie brakowało miłości, bajkowości .

Trzeba przyznać, że powstałe prace były różnorodne i wyjątkowe, a pomysłowość dzieci nieograniczona.

Spotkanie odbyło się w ramach “Biblioteka dla każdego” – odsłona druga – dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury