„ZAINSPIRUJ SIĘ” – kolejna konferencja bibliotekarzy

23.11.2022 r. odbyła się V edycja konferencji bibliotekarzy pod hasłem „Zainspiruj się”. Tym razem głównym tematem była praca z młodzieżą. Bibliotekarze z powiatów: lubańskiego, zgorzeleckiego oraz lwóweckiego spotkali się w naszej książnicy, aby wymienić się doświadczeniami. Posiłkując się prezentacjami multimedialnymi opowiedzieli o podjętych działaniach. Pochwalili się sukcesami i udzielali rad o sposobie podejścia do niektórych zagadnień. Przyznali, że nie obyło się bez trudności, które ostatecznie udało się rozwiązać. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że dzieci i młodzież są wymagającą grupą odbiorców. Należy poświęcać im czas i starać się nadążyć za ich potrzebami. Jak zwykle przy takich okazjach, okazało się, że wymiana doświadczeń, współpraca i dzielenie się pomysłami to wartości niezwykle istotne w pracy bibliotekarza.

Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu „Biblioteka w wielu odsłonach” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.