Smerfów świat… – 22.06.2017 r.

„Kolorowa Biblioteka była wczoraj pełna wyjątkowych gości, którzy, choć niewielkich rozmiarów, zwrócili mocno naszą uwagę. Kim byli? To sympatyczne smerfy – niebieskie ludki
o charakterystycznych imionach. Na zajęciach wspólnie bawiliśmy się w odgadywanie imion smerfów, losując z tajemniczego garnka charakterystyczne dla nich przedmioty. Staraliśmy się również pokazać za pomocą gestów naszych bohaterów. Nie zabrakło oczywiście ciekawej lektury o smerfach. Była nią książka pod tytułem „Smerf dyktator” autorstwa Pierre’a Culliforda (Peyo).  Ćwiczyliśmy również formy grzecznościowe w wydawaniu poleceń tak, by nie brzmiały one, jak rozkazy Do Biblioteki skierowany został list Papy Smerfa z prośbą o odnalezienie zaginionych rzeczy z wioski smerfów. Dzieci, podążając dobrym tropem, odnalazły wszystkie zagubione przedmioty. Na zakończenie powstała smerfna wioska. Efekty pracy naszych dzieci możecie Państwo zobaczyć w galerii zdjęć :). Do zobaczenia za tydzień!