Światowy Dzień Psa – 29.06.2017 r.

Ostatnia przedwakacyjna „Kolorowa Biblioteka” gościła wczoraj nowych uczestników. Jak widać, deszcz nie przeszkodził nam w dobrej zabawie. Skoncentrowaliśmy swoją uwagę wokół bliskich nam zwierząt – pupilów, ponieważ za parę dni obchodzony jest Światowy Dzień Psa. Dzieci rozwiązywały krzyżówkę, odgadywały zagadki, a przede wszystkim poznawały ciekawe rasy psów, ich zachowania oraz wygląd. Pomógł im w tym bogaty księgozbiór.  Podczas spotkania poznaliśmy również historię psa o imieniu Reks – jednego z bohaterów książki Renaty Piątkowskiej – „Najwierniejsi przyjaciele. Niezwykłe psie historie”. Przygody Reksa uświadomiły nam, że niektóre psy mogą pochwalić się ciekawymi. My również zabawiliśmy się w  rybaków, którzy łowili morskie zwierzęta. Łowiliśmy jednak na czas! Najlepszy rybak otrzymał trop ze wskazówką do odnalezienia ukrytego przedmiotu. Podążając kolejnymi tropami, dzieci odnalazły dużego pluszowego psa z wielką kością. Na zakończenie wspólnie wykonaliśmy pracę plastyczną – „Mój przyjaciel pies”. Kolejna „Kolorowa Biblioteka” odbędzie się po wakacjach, tymczasem zapraszamy na zajęcia wakacyjne :). Do zobaczenia!