Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków – 17.04.2018 r.

Ratusz, Wieża Bracka, Dom Solny, Dom pod Okrętem, mury obronne – to niektóre z zabytków naszego urokliwego miasteczka. O każdym z nich można powiedzieć dużo. Dla mieszkańców są one nieodłączną częścią naszej regionalnej historii, a dla zwiedzających zaskakującą atrakcją. Nasze dzieci w dniu wczorajszym miały okazję bardzo dokładnie przyjrzeć się jednemu z nich.
I tak oto Ratusz otworzył przed dziećmi niejedne tajemnicze drzwi. Oczy naszych dziewczynek błyszczały z radości. Ich blask był tak silny, że podczas zwiedzania ratuszowej piwnicy nie były nam potrzebne latarki. Otworzone zostały również drzwi, o które zawsze pytały dzieci. I tak oto po pokonaniu schodów znalazłyśmy się na strychu Ratusza… Cóż to były za emocje. Sala Rajców
i zwiedzanie muzeum było dopełnieniem wczorajszego dnia. Miałyśmy okazję obejrzeć wykopaliska z tajemniczej studni. Bardzo dziękujemy panu dyrektorowi muzeum za przybliżenie nam historii naszego miasta. Na koniec naszego spotkania podsumowałyśmy zdobyte informacje o Ratuszu. Rozmawiałyśmy o ochronie zabytków.  Bo właśnie dzisiaj obchodzimy… Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków. Do zobaczenia za tydzień.