Spotkanie autorskie z Agatą Czykierdą- Grabowską- młodą pisarką

Drugi tydzień Lubańskiego Festiwalu Literackiego rozpoczął się spotkaniem autorskim z Agatą Czykierdą- Grabowską, sklasyfikowaną jako prekursorkę stylu new adult w polskiej literaturze. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy III gimnazjum- wiekowo młodsi niż bohaterowie książek pisarki, ale na tyle dojrzali, że z ogromną uwagą słuchali opowieści o bohaterach prezentowanych książek.  Pani Agata opowiedziała o swojej drodze literackiej- trzeba przyznać, że trafiła ze swoją pierwszą książką w dobry moment na rynku wydawniczym, bowiem dość szybo wydana została jej pierwsza powieść. Podzieliła się również opinią o swoich ulubionych książkach, o tym, jak ważne jest zdanie bliskich na temat tego, co tworzy. Młodzież również włączyła się do rozmowy z pisarką zadając liczne pytania dotyczące, m.in. warsztatu pracy, utożsamiania się z bohaterami, czy też opinii o lekturach szkolnych.
Spotkanie zrealizowano w ramach projektu „Z książką w podróży i o podróży“, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.