Czytelnicy powiatu lubańskiego zapisani do naszej Biblioteki mają dostęp do wielu nowości i bestsellerów, ale i starszych tytułów — z beletrystyki, literatury faktu i innych popularnych kategorii udostępnianych przez portal Legimi.pl. Wystarczy, że na podstawie otrzymanego od biblioteki unikalnego kodu założą konto i pobiorą bezpłatną aplikację Legimi. Wówczas e-książki dostępne w abonamencie będą mogli czytać i słuchać na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku, bezpłatnie!

W 2024 ilość kodów w danym kwartale jest ograniczona i zależna od zużycia stron przez czytelników. Nieograniczona jest za to ilości kodów dostępnych dla wspierających zrzutkę na fundusz biblioteczny (więcej informacji poniżej). Pula kodów na drugi kwartał 2024 roku została już wyczerpana. Kody na trzeci kwartał roku będą wydawane od 1 lipca w sekretariacie Biblioteki w Ratuszu. Jeżeli chcesz otrzymać kod w innej formie, zapraszamy do kontaktu poprzez mail, telefon lub messenger. Zgłoszenia przed 1 lipca nie będą brane pod uwagę.

Oprócz wyżej wspomnianych kodów Biblioteka przewidziała możliwość wydawania dodatkowych kodów osobom wspierającym zrzutkę w zależności od illości uzbieranych pieniędzy. Wszystkie pieniądze ze zrzutki są przeznaczone na zakup stron Legimi.

Zrzutka dostępna pod adresem: https://zrzutka.pl/vwhf9z.

Aby otrzymać kod, trzeba posiadać kartę biblioteczną i mieć uregulowane opłaty względem Biblioteki. Do konta czytelnika może być przypisany tylko jeden aktywny kod Legimi, umożliwia on czytanie książek na dwóch urządzeniach.

Przypominamy również, że w Bibliotece w Ratuszu można wypożyczyć czytniki e-booków Pocketbook, na których czytanie e-booków staje się jeszcze wygodniejsze, mniej męczy wzrok i zużywa mniej energii elektrycznej. Do każdego wypożyczonego czytnika również można otrzymać miesięczny kod Legimi.

Aby aktywować otrzymany kod, wejdź na stronę: http://www.legimi.pl/dbpw/

Wprowadź kod, przeczytaj i zaakceptuj regulamin, a następnie załóż konto Legimi lub, jeżeli już je posiadasz, wybierz “mam już konto” (na dole strony) i zaloguj się swoimi dotychczasowymi danymi.

Następnie wybrane książki pobrać można bezpośrednio w aplikacji Legimi, zainstalowanej na wybranym urządzeniu, lub dodać na półkę przez stronę, w celu pobrania na czytniku e-booków.

Usługa wypożyczania książek elektronicznych udostępniona została dzięki współpracy dolnośląskich bibliotek publicznych z firmą Legimi, która oferuje dostęp do e-booków na zasadzie abonamentu. Czytelnicy mogą korzystać z ponad 250.000 tytułów najlepszych autorów — polskich i zagranicznych.

– Czytanie mobilne stało się stałym elementem naszego krajobrazu, idealnie odpowiadając na zmieniające się potrzeby czytelników, którzy dostęp do ulubionej literatury pragną mieć w każdym miejscu i w każdej chwili – komentuje Mikołaj Małaczyński, współtwórca Legimi.

Poniżej znajdziecie Państwo odpowiedzi na pytania zadawane najczęściej w związku z wypożyczaniem e-booków z zasobów Legimi:

 • Czy wypożyczanie e-booków jest bezpłatne?
  Wypożyczanie jest całkowicie darmowe.
 • Czy muszę być użytkownikiem biblioteki, by wypożyczyć e-booka?
  Możliwość wypożyczania mają wyłącznie osoby zapisane jako Czytelnicy w naszej Bibliotece.
 • Jak uzyskać kod dostępu?
  W celu uzyskania indywidualnego kodu dostępowego zgłoś się do sekretariatu Biblioteki, lub skontaktuj się z biblioteką poprzez mail, telefon lub messenger.
 • Na jak długo mogę wypożyczać e-booki?
  Kody wydawane w Bibliotece są ważne w kwartale, w którym zostały wydane. Kody dla osób wspierających zrzutkę są ważne w okresie odpowiadającym wsparciu. W latach następnych należy pobrać kolejny kod. Okres ważności może być skrócony w zależności od wykupionego przez bibliotekę limitu stron.
 • Jaki jest limit wypożyczeń dla czytelnika?
  W ramach zamówionego przez bibliotekę limitu stron do przeczytania każdy czytelnik wypożyczyć może dowolną liczbę książek. Jeśli czytelnik otrzymuje komunikat o przekroczeniu limitu, oznacza to, że wyczerpała się pula stron zakupiona przez bibliotekę.
 • Na jakich urządzeniach mogę czytać wypożyczone e-booki?
  Na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki e-booków), Windows Phone, Windows 8 i 10. Każdy czytelnik może czytać w chmurze jednocześnie na 2 urządzeniach.
 • Czy wypożyczane z biblioteki w ramach usługi Legimi e-booki mogę czytać na Kindle?
  Wypożyczonych e-booków nie można czytać na Kindle.
 • Czy muszę być online, by czytać e-booki?
  Po pobraniu e-booki można czytać również offline. Jeżeli czytelnik pozostaje offline przez 7 dni, otrzymuje powiadomienie o konieczności połączenia się z internetem w celu aktualizacji statusu swojego konta w Legimi.