Robimy to, robimy zrzutkę! Jak pewnie wiecie budżet na Legimi w tym roku wyczerpał się w okamgnieniu. Niestety Biblioteka nie ma funduszy które może przeznaczyć na zakup limitu stron. Po analizie Waszych ankiet postanowiliśmy, że zorganizujemy zrzutkę, abyście mogli się znów cieszyć z e-booków i audiobooków.

Zrzutka będzie przepustką do otrzymania kodów. Każdy wpłacający więcej niż 10zł otrzyma kod do Legimi na miesiąc. Kody będą ważne do wyczerpania limitu w danym miesiącu, pamiętajcie więc, że każde przeczytane 100str. to około 2zł, jeżeli czytacie dużo miło będzie jak wpłacicie więcej. Oferta dla czytelników i tak jest korzystniejsza niż wykupowanie Legimi samodzielnie. Jeżeli uda nam się uzyskać dodatkowe środki będą one zwiększać pulę stron.

Wpłaty będą przeznaczone na zakup limitu w następnym miesiącu. Wpłacając w lipcu otrzymasz kod w sierpniu. Kody będą wydawane wszystkim jednocześnie, aby każdy miał okazję skorzystać z zakupionego limitu.

Nie zapominamy o osobach które nie mogą się dorzucić (uczniach, dzieciach, osobach w gorszej sytuacji materialnej), bo zależy nam aby dostęp do literatury być zapewniony każdemu! Dlatego rozpoczynamy poszukiwania Mecenasów Biblioteki. Każda firma, wspierająca finansowo kulturę czytania, może liczyć na to, że nasi czytelnicy dowiedzą, że to właśnie dzięki tym firmom mogą czytać książki elektroniczne. Znacie firmy którym kultura nie jest obojętna? Powiedzcie im o naszej akcji lub dajcie znać nam, abyśmy wiedzieli do kogo jeszcze możemy się zwrócić.

Zrzutka jest dostępna poniżej, lub pod linkiem: https://zrzutka.pl/gcav46

Jeżeli macie pytania, śmiało zadawajcie! Jeżeli macie problem z wpłatą, nie wiecie jak, nie macie możliwości wpłaty elektronicznej zgłoście się do pana Jacka w Bibliotece w Ratuszu służy pomocą i informacjami. Możecie kontaktować się mailowo: j.slawinski@bibliotekaluban.pl lub telefonicznie: 75-722-24-69.

UWAGA! Pakiet Legimi przewidziany na rok 2022 został wykorzystany! Zapraszamy do korzystania z dostępu do e-booków na platformie IBUK Libra. Kod do IBUK Libra otrzymacie po wypełnieniu formularza: Formularz uzyskania kodu IBUK Libra.

Czytelnicy powiatu lubańskiego zapisani do naszej Biblioteki mają dostęp do wielu nowości i bestsellerów, ale i starszych tytułów – z beletrystyki, literatury faktu i innych popularnych kategorii udostępnianych przez portal Legimi.pl. Wystarczy, że na podstawie otrzymanego od biblioteki unikalnego kodu założą konto i pobiorą bezpłatną aplikację Legimi. Wówczas e-książki dostępne w abonamencie będą mogli czytać na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku, bezpłatnie!

Aby aktywować otrzymany kod:

Wejdź na stronę: http://www.legimi.pl/dbpw/

Wprowadź kod, przeczytaj i zaakceptuj regulamin, a następnie załóż konto Legimi lub, jeżeli już je posiadasz, wybierz “mam już konto” i zaloguj się swoimi danymi.

Następnie wybrane książki pobrać można bezpośrednio w aplikacji Legimi, zainstalowanej na wybranym urządzeniu.

W razie pytań lub problemów zapraszamy do kontaktu: ebooki@bibliotekaluban.pl

Usługa wypożyczania książek elektronicznych udostępniona została dzięki współpracy dolnośląskich bibliotek publicznych z firmą Legimi, jedyną, która oferuje dostęp do e-booków na zasadzie abonamentu. Czytelnicy mogą korzystać z ponad 70.000 tytułów najlepszych autorów – polskich i zagranicznych.

– Czytanie mobilne stało się stałym elementem naszego krajobrazu, idealnie odpowiadając na zmieniające się potrzeby czytelników, którzy dostęp do ulubionej literatury pragną mieć w każdym miejscu i w każdej chwili – komentuje Mikołaj Małaczyński, współtwórca Legimi.

Poniżej znajdziecie Państwo odpowiedzi na pytania zadawane najczęściej w związku z wypożyczaniem e-booków z zasobów Legimi:

  • Czy wypożyczanie ebooków jest bezpłatne?
   Wypożyczanie jest całkowicie darmowe.
  • Czy muszę być użytkownikiem biblioteki, by wypożyczyć ebooka?
   Możliwość wypożyczania mają wyłącznie osoby zapisane jako Czytelnicy w naszej Bibliotece.
  • Jak uzyskać kod dostępu?
   W celu uzyskania indywidualnego kodu dostępowego należy wypełnić formularz znajdujący się na tej stronie.
  • Na jak długo mogę wypożyczać ebooki?
   Kody są ważne w bieżącym roku kalendarzowym, w latach następnych należy pobrać kolejny kod.
  • Jaki jest limit wypożyczeń dla czytelnika?
   W ramach zamówionego przez bibliotekę limitu stron do przeczytania każdy czytelnik wypożyczyć może dowolną liczbę książek. Jeśli czytelnik otrzymuje komunikat o przekroczeniu limitu, oznacza to, że wyczerpała się pula stron.
  • Na jakich urządzeniach mogę czytać wypożyczone ebooki?
   Na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki ebooków), Windows Phone, Windows 8 i 10. Każdy czytelnik może czytać w chmurze jednocześnie na 2 urządzeniach.
  • Czy wypożyczane z biblioteki w ramach usługi Legimi ebooki mogę czytać na Kindle?
   Wypożyczonych ebooków nie można czytać na Kindle.
  • Czy muszę być online, by czytać ebooki?
   Po pobraniu ebooki można czytać również offline. Jeżeli czytelnik pozostaje offline przez 7 dni, otrzymuje powiadomienie o konieczności połączenia się z internetem w celu aktualizacji statusu swojego konta w Legimi.

  Tekst: www.wbp.wroc.pl