Ferie w Bibliotece w Ratuszu

Ferie w Bibliotece w Ratuszu trwały pełne dwa tygodnie, a każdy dzień dostarczał innych wrażeń.

W pierwszym tygodniu ferii, dzieciaki pracowały nad piątkowym przedstawieniem z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przez cztery dni pracowały nad scenariuszem, całą scenografią oraz ćwiczyły swoje role. Efekt przerósł nasze oczekiwania!

Na spektakl „Tajemnica skradzionych książek” przyszło spore grono babć, dziadków i rodziców. Mogli poznać historię Skrzata Michała, któremu Sowa ukradła książki z Biblioteki. Możemy zdradzić, że dzięki Biedronkowi Donkowi cała akcja się udała. A zarówno dzieci, jak i dorośli mogli dowiedzieć się, że w Bibliotece można nie tylko wypożyczyć książki, ale także audiobooki, e-booki oraz miło spędzić czas.

W drugim tygodniu ferii razem z dziećmi byliśmy w Miejskim Domu Kultury na spektaklu „Bajeczki z walizeczki”. Mogliśmy wspólnie zobaczyć interpretacje wierszy Juliana Tuwima oraz Jana Brzechwy. A po występie, poznać aktorów.

Pojechaliśmy także pociągiem do Węglińca do Kina za Rogiem „Kolejarz”. Tam mogliśmy obejrzeć film pt. ,,Jak zostać kotem”. Po seansie nasi mali widzowie  zwiedzili  również Galerię Lokalną o kolei, stworzoną przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Węglinieckiej. Dzięki niej można przenieść się w przeszłość, która bardzo zainteresowała uczestników ferii.

Pozostałe chwile spędziliśmy wspólnie na warsztatach plastycznych, wspólnych grach oraz zabawach.

Spora grupa uczęszczała także codziennie na zajęcia LEGO Mindstorms. Budowała swoje maszyny, programowała ich funkcje, by potem sprawdzić, kogo konstrukcja jest wytrzymalsza i lepiej sobie radzi w starciu z maszyną innego uczestnika.

Na koniec zaprosiliśmy opiekunów z dziećmi do wspólnego budowania z klocków LEGO, ograniczonego tylko naszą wyobraźnią. To początek cyklicznych spotkań z LEGO oraz planszówkami, które będą odbywać się co miesiąc w Bibliotece w Ratuszu.

To były naprawdę wesołe oraz zróżnicowane ferie. Uśmiechy dzieci były najlepszym znakiem, że wszyscy spędziliśmy dobrze ten wolny czas.

Więcej zdjęć znajdziecie w naszej Galerii.