„LATO W WIELU ODSŁONACH”- wernisaż

7 lipca 2022 r. w „Galerii nad Schodami” w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Lubaniu nastąpiło otwarcie wystawy prac p. Joanny Małoszczyk. Bohaterka wystawy jest mieszkanką Gryfowa i od wielu lat malarstwo i poezja są partnerami w życiu. W dorobku ma ponad 80 wy-staw – na papierze i płótnie rozbiera i ubiera kobiety, maluje kwiaty ,owoce i zwykłe przedmioty ,rysuje architekturę.

Jest również ilustratorką książek, w swoim dorobku ma ich ponad 20. Współpracuje z naszą lubańską Grupą Literacką NURT, a zainteresowanie też poezją przełożyło się na napisanie kilkudziesięciu wierszy, które ukazały się we wspólnych tomikach. Ale też w swoim dorobku ma autorski tomik wierszy pod tytułem ,,Jeszcze zdążę”.

Wystawa zatytułowana „Lato w wielu odsłonach” prezentuje kilkadziesiąt prac ciepłych, kolorowych, serdecznych ukazujących bogactwo letniego czasu.

Obrazy prezentowane w „Galerii” można oglądać do końca sierpnia 2022 r. Jest też możliwość ich kupna.

Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach cyklu „To lubię”, które jest częścią projektu „Biblioteka w wielu odsłonach” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.

Podobne wpisy