Legimi i iBuk Libra

Dostęp do książek i audiobooków zawdzięczamy Mecenasom Biblioteki:

Czytelnicy powiatu lubańskiego zapisani do naszej Biblioteki mają dostęp do wielu nowości i bestsellerów, ale i starszych tytułów – z beletrystyki, literatury faktu i innych popularnych kategorii udostępnianych przez portal Legimi.pl. Wystarczy, że na podstawie otrzymanego od biblioteki unikalnego kodu założą konto i pobiorą bezpłatną aplikację Legimi. Wówczas e-książki dostępne w abonamencie będą mogli czytać na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku, bezpłatnie!

Aby otrzymać kod trzeba posiadać kartę biblioteczną i mieć uregulowane opłaty względem Biblioteki. Do konta czytelnika może być przypisany tylko jeden aktywny kod Legimi, umożliwia on czytanie książek na dwóch urządzeniach.

Jeżeli chcesz wesprzeć fundusz czytelniczy dobrowolną wpłatą, dzięki której Biblioteka zwiększy ilość stron dostępnych dla czytelników i zapewni nieprzerwany dostęp do usługi, zaznacz to w formularzu, a prześlemy Ci link do naszej zbiórki na portalu zrzutka.pl

Przypominamy również, że w Bibliotece w Ratuszu można wypożyczyć czytniki e-booków Pocketbook, na których czytanie e-booków staje się jeszcze wygodniejsze, mniej męczy wzrok i zużywa mniej energii elektrycznej. Do każdego wypożyczonego czytnika również można otrzymać miesięczny kod Legimi.

Aby otrzymać kod wypełnij poniższy formularz:


Pula kodów Legimi na rok 2023 została wyczerpana.
Istnieje możliwość wsparcia funduszu czytelniczego. Dzięki wsparciu Biblioteka jest w stanie zakupić dodatkowe strony i wydać kolejne kody dostępu. Zainteresowanych zapraszamy do wypełnienia formularza.

Aby aktywować otrzymany kod:

Wejdź na stronę: http://www.legimi.pl/dbpw/

Wprowadź kod, przeczytaj i zaakceptuj regulamin, a następnie załóż konto Legimi lub, jeżeli już je posiadasz, wybierz “mam już konto” (na dole strony) i zaloguj się swoimi dotychczasowymi danymi.

Następnie wybrane książki pobrać można bezpośrednio w aplikacji Legimi, zainstalowanej na wybranym urządzeniu, lub dodać na półkę przez stronę, w celu pobrania na czytniku e-booków.

Usługa wypożyczania książek elektronicznych udostępniona została dzięki współpracy dolnośląskich bibliotek publicznych z firmą Legimi, która oferuje dostęp do e-booków na zasadzie abonamentu. Czytelnicy mogą korzystać z ponad 160.000 tytułów najlepszych autorów – polskich i zagranicznych.

– Czytanie mobilne stało się stałym elementem naszego krajobrazu, idealnie odpowiadając na zmieniające się potrzeby czytelników, którzy dostęp do ulubionej literatury pragną mieć w każdym miejscu i w każdej chwili – komentuje Mikołaj Małaczyński, współtwórca Legimi.

Poniżej znajdziecie Państwo odpowiedzi na pytania zadawane najczęściej w związku z wypożyczaniem e-booków z zasobów Legimi:

 • Czy wypożyczanie ebooków jest bezpłatne?
  Wypożyczanie jest całkowicie darmowe.
 • Czy muszę być użytkownikiem biblioteki, by wypożyczyć ebooka?
  Możliwość wypożyczania mają wyłącznie osoby zapisane jako Czytelnicy w naszej Bibliotece.
 • Jak uzyskać kod dostępu?
  W celu uzyskania indywidualnego kodu dostępowego należy wypełnić formularz znajdujący się na tej stronie.
 • Na jak długo mogę wypożyczać ebooki?
  Kody są ważne w bieżącym roku kalendarzowym, w latach następnych należy pobrać kolejny kod. Okres ważności może być skrócony w zależności od wykupionego przez bibliotekę limitu stron.
 • Jaki jest limit wypożyczeń dla czytelnika?
  W ramach zamówionego przez bibliotekę limitu stron do przeczytania każdy czytelnik wypożyczyć może dowolną liczbę książek. Jeśli czytelnik otrzymuje komunikat o przekroczeniu limitu, oznacza to, że wyczerpała się pula stron zakupiona przez bibliotekę.
 • Na jakich urządzeniach mogę czytać wypożyczone ebooki?
  Na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki ebooków), Windows Phone, Windows 8 i 10. Każdy czytelnik może czytać w chmurze jednocześnie na 2 urządzeniach.
 • Czy wypożyczane z biblioteki w ramach usługi Legimi ebooki mogę czytać na Kindle?
  Wypożyczonych ebooków nie można czytać na Kindle.
 • Czy muszę być online, by czytać ebooki?
  Po pobraniu ebooki można czytać również offline. Jeżeli czytelnik pozostaje offline przez 7 dni, otrzymuje powiadomienie o konieczności połączenia się z internetem w celu aktualizacji statusu swojego konta w Legimi.

Tekst: www.wbp.wroc.pl