UWAGA! Pakiet Legimi przewidziany na rok 2022 został wykorzystany! Zapraszamy do korzystania z dostępu do e-booków na platformie IBUK Libra. Kod do IBUK Libra otrzymacie po wypełnieniu formularza: Formularz uzyskania kodu IBUK Libra.

Czytelnicy powiatu lubańskiego zapisani do naszej Biblioteki mają dostęp do wielu nowości i bestsellerów, ale i starszych tytułów – z beletrystyki, literatury faktu i innych popularnych kategorii udostępnianych przez portal Legimi.pl. Wystarczy, że na podstawie otrzymanego od biblioteki unikalnego kodu założą konto i pobiorą bezpłatną aplikację Legimi. Wówczas e-książki dostępne w abonamencie będą mogli czytać na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku, bezpłatnie!

Aby aktywować otrzymany kod:

Wejdź na stronę: http://www.legimi.pl/dbpw/

Wprowadź kod, przeczytaj i zaakceptuj regulamin, a następnie załóż konto Legimi lub, jeżeli już je posiadasz, wybierz “mam już konto” i zaloguj się swoimi danymi.

Następnie wybrane książki pobrać można bezpośrednio w aplikacji Legimi, zainstalowanej na wybranym urządzeniu.

W razie pytań lub problemów zapraszamy do kontaktu: ebooki@bibliotekaluban.pl

Usługa wypożyczania książek elektronicznych udostępniona została dzięki współpracy dolnośląskich bibliotek publicznych z firmą Legimi, jedyną, która oferuje dostęp do e-booków na zasadzie abonamentu. Czytelnicy mogą korzystać z ponad 70.000 tytułów najlepszych autorów – polskich i zagranicznych.

– Czytanie mobilne stało się stałym elementem naszego krajobrazu, idealnie odpowiadając na zmieniające się potrzeby czytelników, którzy dostęp do ulubionej literatury pragną mieć w każdym miejscu i w każdej chwili – komentuje Mikołaj Małaczyński, współtwórca Legimi.

Poniżej znajdziecie Państwo odpowiedzi na pytania zadawane najczęściej w związku z wypożyczaniem e-booków z zasobów Legimi:

  • Czy wypożyczanie ebooków jest bezpłatne?
   Wypożyczanie jest całkowicie darmowe.
  • Czy muszę być użytkownikiem biblioteki, by wypożyczyć ebooka?
   Możliwość wypożyczania mają wyłącznie osoby zapisane jako Czytelnicy w naszej Bibliotece.
  • Jak uzyskać kod dostępu?
   W celu uzyskania indywidualnego kodu dostępowego należy wypełnić formularz znajdujący się na tej stronie.
  • Na jak długo mogę wypożyczać ebooki?
   Kody są ważne w bieżącym roku kalendarzowym, w latach następnych należy pobrać kolejny kod.
  • Jaki jest limit wypożyczeń dla czytelnika?
   W ramach zamówionego przez bibliotekę limitu stron do przeczytania każdy czytelnik wypożyczyć może dowolną liczbę książek. Jeśli czytelnik otrzymuje komunikat o przekroczeniu limitu, oznacza to, że wyczerpała się pula stron.
  • Na jakich urządzeniach mogę czytać wypożyczone ebooki?
   Na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki ebooków), Windows Phone, Windows 8 i 10. Każdy czytelnik może czytać w chmurze jednocześnie na 2 urządzeniach.
  • Czy wypożyczane z biblioteki w ramach usługi Legimi ebooki mogę czytać na Kindle?
   Wypożyczonych ebooków nie można czytać na Kindle.
  • Czy muszę być online, by czytać ebooki?
   Po pobraniu ebooki można czytać również offline. Jeżeli czytelnik pozostaje offline przez 7 dni, otrzymuje powiadomienie o konieczności połączenia się z internetem w celu aktualizacji statusu swojego konta w Legimi.

  Tekst: www.wbp.wroc.pl