NOC BIBLIOTEK W LUBAŃSKIM RATUSZU

Noc Bibliotek 2023 już za nami. Ależ się działo! Hasło tegorocznej „Nocy” brzmiało „Absurd nie czytać!”. My je trochę zmodyfikowaliśmy dodając „Absurd nie korzystać z oferty lubańskiej książnicy!”. Bowiem dla każdego jest bogata oferta.

Podczas tej edycji wydarzenia najmłodsi uczestnicy zabawy, wraz z Kapitanem Łososiem i Kapitanem Krabem, odbyli niebezpieczną podróż w poszukiwaniu skarbów. Niech nikt z Was nie myśli, że była to zwykła wyprawa. O nie! Młodzi adepci sztuki pirackiej musieli pokonać mnóstwo przeszkód, by wreszcie trafić na skrzynie z drogocennymi precjozami. Wszyscy zdali egzamin celująco, więc mogli złożyć pirackie ślubowanie i godnie odśpiewać hymn. Nad młokosami czuwał Admirał Ośmiornica, który z niejednego oceanu i morza zjadał skorupiaki, więc jego ogromne doświadczenie przydało się do prowadzenie wieczornych zabaw z pirackimi juniorami.

Jak co roku miłośnicy dziergania, w bardzo międzypokoleniowym towarzystwie, oddali się pracy twórczej tworząc szale, swetry i cudne torby. Równie kreatywne i twórcze okazały się warsztaty zero waste. Spod rąk rzemieślników wyszła przepiękna Pani Jesień. Dla tych, którzy lubią planszówki, po raz pierwszy w murach biblioteki przygotowano rozgrywki w Rummikuba. A dzieci i rodzice mogli spędzić wspólny czas układając klocki LEGO stosując się do podanych instrukcji. Bowiem najpierw gracze mieli za zadnie wymyślić opowieść i zgodnie z nią ułożyć klocki. To było niełatwe zadanie, ale na pewno niezwykle kreatywne.

Noc Bibliotek przyciągnęła także młodzież, która to fenomenalnie odnalazła się wśród warsztatów z tworzenia ZINÓW.

Takie wydarzenia są nie tylko doskonałym sposobem na zainteresowanie czytelnictwem, ale także na budowanie społeczności i umożliwianie ludziom dzielenia się swoimi pasjami i umiejętnościami. Tegoroczne „nocka” świetnie wpisała się w oczekiwania mieszkańców Lubania, którym serdecznie dziękujemy za tak aktywne uczestnictwo. Do zobaczenia za rok!

Podobne wpisy